TB-200N PCB & PCBN TAKIM BİLEME MAKİNASI

Broşür için tıklayınız

Tek Sıkmada Ayarlama, Bileme ve Kontrol

TB200N PCD & PCBN Kesici Uç Bileme Tezgahı, ekonomik üretimlerde çok geniş bir yelpazeye sahip, PCD, PCBN, Tungsten Karbür ve HSS takımların bilenmesinde aranan özellikleri ihtiva eden, hassas bir Takım Bileme Tezgahıdır.

• Bileme işleminde, en az talaşı kaldırarak, mümkün olan en iyi sonucu verir.
• Herhangi bir ayar değiştirme gerektirmeksizin, ilk ve ikinci kesme kenarı uç radyüsünü bilemek mümkündür.
• Ekstra rijitlik sağlayan ve titreşimi minimuma indiren tek parça dökme demir gövdesi mevcuttur.
• Ağır işlere dayanıklı dönel tabla, hassas, açısal temaslı 4 parça rulman üzerine oturtulmuştur.
• Osilasyon, pozisyon, strok ve frekansa göre ayarlanabilir.
• Monitörlü C.C.D. kamera ve hassas skala, bileme esnasında, kolay ayar ve denetleme imkanı sağlar.
• 15-120 misli ayarlanabilir büyültmeye sahip Monitör ile, 0.02 mm radyüs dahi rahatlıkla bilenebilir.
• Tezgahta, döndürme motoru bulunan, 3-26 mm çapları arasında sıkma kapasitesine sahip iş kafası ve 24 taksimatlı divizör mevcuttur.
• Parmak Frezeler, farklı forma sahip takımlar ve kesiciler, matkaplar vd. takımlar, kolayca bilenebilir.
• En düşük talaş kaldırma miktarını temin edebilmek için, bileme taşı fener mili, faklı türde malzemeler ve farklı çaptaki taşlar için, en iyi kesme hızını sağlayabilecek şekilde, ayarlı devir mekanizmasına sahiptir.
• Çabuk takım değiştirebilmek için. hızlı bağlama fikstürü mevcuttur.
• Filtreli yüksek kapasiteli soğutma suyu tankı, bileme işlemlerinizi en hassas şekilde yapabilmenizi sağlar.

Operatör çalışırken ekranda yaptığı işi görmekte ve bileme yaptığı anda ucu ekranda görüp müdahale edebilmektedir. Bu şekilde çalışma şekli özellikle Bamboo tip nervür uç profili radyus ve açı birleşimi olduğundan profilin orijinale daha yakın oluşturulmasını sağlamaktadır.

Zoom Kamera sistemi sayesinde, ekranda görüntü 15–120 kat büyümektedir. Bu özellik, 0.02 mm radyüsü dahi bileyebilme imkanı sağlar. Kamerada farklı ölçme skalaları kullanılabilmektedir.

Döndürme motoru bulunan çalışma kafası ile, Ø3-26 mm arasındaki çaplarda nervür uçları bilenebilir. Makine ile birlikte gelen 23 adet ER Set Pensleri, kesicilerin tezgaha bağlanabilmesi için gereklidir.

İç bükey kavislerin bilenmesinde, bileme yapılacak kesici uç üzerindeki radyuslara göre özel taş yaptırılması gereklidir. Profil üzerindeki radyuslar, özel formda yaptırılan bu taşlar ile, taşlama yapılarak oluşturulmaktadır. (K10 kalite ve PCD uçlar için ayrı ayrı taş yaptırılması gereklidir) Taşlar doğru kullanıldığında, uzun ömürlü olduklarından, taş profili bozulana kadar en az 300 – 500 defa bileme yapılabilir. Taşlar tezgahı satan ya da taş imal eden firmalardan tedarik edilebilir. Uç profili bozulan taşların formu, bozulma durumuna göre tekrar düzeltilebilir.

Farklı çaplardaki taşlarda ve farklı türlerdeki kesicilerde gerekli kesme hızının teminini sağlamak amacı ile Fener Mili devri ayarlı tasarlanmıştır.

Bilenecek formlara uygun teknik özelliklere sahip kesici taşların temini de makinanın temini kadar önemlidir. Doğru özellik ve forma sahip taşlar ile, bizim kullandığımız bütün nervür uçları ve CNC tornada kullanılan CBN 3R-4R uçları bileyebilirsiniz.